Początek marca to początek prac związanych z wdrożeniem Systemu Informacji Przestrzennej IPmap w Gminie Łososina Dolna. Decyzja Gminy stanowi wyraźny sygnał świadczący o rosnącej świadomości samorządów co do wyboru rozwiązań z zakresu systemów informacji przestrzennej.

Łososina Dolna jest już 5 gminą z powiatu nowosądeckiego, która zdecydowała się zaufać naszej firmie i będzie korzystała z zaawansowanych możliwości oferowanych przez System Informacji Przestrzennej IPmap. Po sąsiedzku, po drugiej stronie Jeziora Rożnowskiego, system wykorzystywany jest z powodzeniem przez Gminę Gródek nad Dunajcem. Na południu powiatu, IPmap jest używany przez typowo turystyczne i uzdrowiskowe gminy – Krynicę-Zdrój, Muszynę oraz Piwniczną-Zdrój. To doskonały przykład pokazujący, że System IPmap poprzez możliwość samodzielnego wprowadzania informacji, a także późniejszą prezentację np. punktów POI na portalu mapowym, może wspomagać również działania promocyjne gminy bez konieczności decydowania się na dodatkowe rozwiązania, które okazują się w rezultacie jedynie nieefektywnym gadżetem.

Wszechstronność Systemu IPmap już wkrótce zostanie rozszerzona w jeszcze większym stopniu. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie WWW oraz na facebook’owym profilu.